Machina chaosu - Marek Żelech
Samolot z oddziałem specjalnym Strażników Islamskiej Rewolucji narusza przestrzeń powietrzną Australii. W wyniku brawurowej akcji oddziału desantowego, dowodzonego przez pułkownika Amira Samadiego, Irańczycy zajmują tajną bazę należącą do ZAKONU ŚWIATŁA. Mniej więcej w tym samym czasie Piotr Nacki ląduje na greckiej wyspie Piperi, a Paweł Daniec kuruje się w sanatorium po niebezpiecznej przygodzie w podziemiach budowli templariuszy. Żaden z mężczyzn nie ma jeszcze wówczas pojęcia, że już wkrótce stoczą twardą walkę, której stawką będą elementy starożytnej machiny ukryte w labiryntach-pułapkach wzniesionych przez Dejnokratesa - architekta Aleksandra Wielkiego. Kto ma szansę wyjść zwycięsko z tej rywalizacji? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista! Mechanizmy rządzące globalną polityką bywają bowiem niezwykle zaskakujące.
Skarb UB - Andrzej Irski
Paweł Daniec zamierza spędzić lipcowy urlop na Suwalszczyźnie. Wybiera się ze znajomym na spływ kajakowy Czarną Hańczą. Tuż przed wyjazdem odbiera telefon  od tajemniczego rozmówcy, który przedstawia się jako Jasnowidz. Dowiaduje się od niego o tajemniczym skarbie UB. Tak naprawdę, był to skarb gestapo, pochodzący z kosztowności, jakie skonfiskowano uczestnikom antyhitlerowskiego spisku w lecie 1944 roku. Kaseta z klejnotami po wojnie została skonfiskowana przez polską bezpiekę i trafiła do Suwałk, gdzie przyjechali po nią wysłannicy MBP. Wpadli w zasadzkę zorganizowaną pod Augustowem przez partyzancki patrol pod dowództwem podchorążego „Ponara”. Trzy dni później „leśnych” dosięgła obława na uroczysku Kozi Rynek. Walizka ze skarbem zniknęła. Po latach próbuje odszukać ją Paweł Daniec. W tym celu wybiera się m.in. do Gubernatora, samotnika z Puszczy Augustowskiej, który okazuje się bliskim krewnym jednego z uczestników wydarzeń powojennych związanych ze skarbem. Paweł gości u Gubernatora, penetruje okolicę, podkochuje się w Ricie, niemieckiej dziennikarce, i ma problemy z Jackiem i Maćkiem, nastoletnimi bliźniakami. Czy znajdzie skarb UB?
Zagubiony rękopis - Marek Żelech
Paweł Daniec wyjeżdża na konferencję naukową do Hamburga. Podczas zwiedzania miasta przypadkowo spotyka człowieka, który przed laty przewodził groźnej przestępczej organizacji, został aresztowany i ciągle jeszcze powinien przebywać za murami zakładu karnego. Kilka dni później ten sam mężczyzna pojawia się w gdańskim antykwariacie Fundacji Almagra. Proponuje przekazanie rękopisu nieznanej książki sławnego, francuskiego autora powieści przygodowych Juliusza Verne'a. W zamian za manuskrypt Piotr Nacki ma przywieźć trzy tajemnicze artefakty z różnych części świata. Zadanie wydaje się proste, ale są to tylko pozory. Tymczasem Paweł Daniec przeżywa bardzo niebezpieczne przygody, które dosyć szybko kojarzy z niezwykłym spotkaniem w Hamburgu. To jednak dopiero początek dziwnej historii, której korzenie sięgają w daleką przeszłość, a która bez wątpienia może zmienić polityczną mapę świata.Leśna samotnia - Andrzej Irski
Dziwak z Puszczy Augustowskiej, nazywany Gubernatorem i znany ze Skarbu UB, popełnia samobójstwo. W pożegnalnym liście prosi Pawła Dańca, żeby ten przez miesiąc zaopiekował się jego psem i kotem. Paweł zamieszkuje w leśnej samotni i staje się współuczestnikiem tajemniczych historii. Mają one związek z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat we Francji, w których Gubernator brał przypadkowo udział. Po latach osoba uważana za zaginioną i mająca związek z ukryciem skarbu, przybywa do Polski i włącza się do gry. Czy napis na biurku Gubernatora doprowadzi Pawła do rozwiązania zagadki zanim uprzedzą go groźni konkurenci?Depozyt hrabiego Paca - Andrzej Irski
Z pozoru jest to tylko wakacyjny spływ tratwą po Biebrzy, w którym oprócz Pawła Dańca uczestniczą nastoletni bliźniacy Jacek i Maciek oraz pasażer, który w niedalekiej przyszłości odegra istotną rolę w rozwikłaniu piętrzących się zagadek. Najważniejszym zadaniem jest odszukanie depozytu, jaki powierzył do ukrycia hrabia Ludwik Michał Pac, gdy po upadku Powstania Listopadowego został zmuszony do emigracji. Na biebrzańskim szlaku Paweł ma groźnych przeciwników. Są wśród nich: właścicielka listu przyjaciela hrabiego Paca – Milady, dziwny Mefistofeles, jowialny z pozoru Misiaczek, a także tajemniczy Albert. Co zawierał depozyt i kto pierwszy go odnajdzie?
Duchy piramidy w Rapie - Andrzej Irski
Jaką tajemnicę kryje piramida w mazurskiej Rapie, którą kolejny raz splądrowali włamywacze? Na to i inne pytania musi odpowiedzieć Paweł Daniec, który wyjeżdża na Mazury w towarzystwie Krzysztofa, studenta historii sztuki odbywającego w ministerstwie wakacyjną praktykę. Obaj stają się uczestnikami dziwnych, często dramatycznych zdarzeń. Okazuje się, że trop prowadzi w przeszłość, do czasów II wojny światowej, gdy na terenie Prus Wschodnich wylądował sowiecki desant spadochronowy. Pomocny okazuje się profesor z Kaliningradu naprowadzający naszych bohaterów na właściwe tory. Gra toczy się o dużą stawkę, a Paweł i Krzysztof mają wielu konkurentów. Zagadkowymi postaciami są zwłaszcza Don Antonio i Admirał, którzy oczekują na przylot kosmitów.