Pan Samochodzik dla dorosłych?


Drodzy Czytelnicy,
serię "Pan Samochodzik i..." stworzył Zbigniew Nienacki z myślą głównie o młodzieży, ale nasze książki - co niezmiernie nas cieszy - są czytane nie tylko przez młodzież, ale także przez osoby w wieku od 20 do 70 lat. Zainteresowaniem cieszą się książki zarówno autorstwa Zbigniewa Nienackiego jak i kontynuacje serii napisane przez Jerzego Szumskiego, Tomasza Olszakowskiego, Sebastiana Miernickiego, Arkadiusza Niemirskiego i innych.

Wpływ na to ma m.in. to, że dzieci i młodzież wychowana na książkach o przygodach Pana Samochodzika to dzisiaj ludzie dojrzali i nierzadko próbujący zarazić do czytania swoje dzieci. Niepoślednią rolę odgrywa tu także sentyment, jakim darzy się książki młodości i wynikająca stąd chęć przypomnienia sobie fascynujących historii z udziałem Tomasza N.N. i jego przyjaciół.

Ze swej strony dokładamy wszelkich środków aby nasze współczesne książki z serii "Pan Samochodzik i..." w jak największym stopniu nawiązywały do niezapomnianego klimatu "Samochodzików" z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Niestety, czas płynie nieubłaganie i trudno aby dzisiaj, po niespełna pół wieku od napisania
przez Pisarza pierwszej książki z serii (1957 "Uroczysko" - wydawany przez nas jako "Święty relikwiarz"), usilnie naśladować ówczesne realia.
Korzystając z najlepszych wzorów prozy Zbigniewa Nienackiego, nowi autorzy opisują przygody bohaterów, aby w ciekawy sposób przybliżyć Państwu historię i geografię Polski. Są to więc książki zarówno dla młodych , jak również dorosłych Czytelników, którzy chcą wraz z bohaterami serii przeżyć coś ciekawego, odrywając się od wydarzeń dnia codziennego.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić Państwu lekturę książek, od przeszło dwóch lat umieszczamy w nich ilustracje autorstwa Macieja Sarny. W trosce o trwałość naszych książek foliujemy okładki, aby cieszyli się nimi Państwo jak najdłużej.
Mamy nadzieję, że nadal będą Państwo współuczestniczyć z nami w kontynuacji serii książek o Panu Samochodziku autorstwa Zbigniewa Nienackiego i jego następców.

Oficyna Wydawnicza "Warmia"